Детальніше
   
 

 
завантажити прайс
 
написати нам

Компанія Моноліт-Брук™

Виробничі потужності:

Івано-Франківська обл.,

смт. Заболотів, вул. Залізнична, 14-Б

тел.:          (03476) 4-12-65

моб.:         (097) 283-82-78

моб.:         (066) 650-92-16

info@monolit-bruk.com.ua

Представництво в м. Івано-Франківськ:       вул. Дудаєва, 5

(098) 804-81-18, (050) 026-74-44,      zbut@monolit-bruk.com.ua

 
  
 
 
 

 »
« назад до переліку статей

Висоли - це результат кристалізації солей на поверхні кладки. Вони погіршують зовнішній вигляд будови, і є тривожним сигналом початку корозії, руйнування будівельного матеріалу. У висолах може бути присутня велика кількість хімічних сполук: сульфати, хлориди, карбонати лужних і лужноземельних метанів, солі ванадія.

 

Найбільш поширеними є нальоти і висоли, утворені сульфатами натрію, калію, магнію і кальцію. Безводні сульфати викликають тільки утворення нальотів, погіршуючи декоративні якості цегли. В той же час їх кристалогідрати володіють руйнівною силою.


Найбільш небезпечними з цих солей є легкорозчинні у воді і ті, що мають здатність до кристалізації, а саме сульфати натрію і магнію, які в різних кліматичних умовах можуть приєднувати воду, утворюючи кристалогідрати, то знову віддавати її.


При сприятливих умовах вода з розчиненими сульфатами, що знаходяться в порах, поступово випаровується з поверхні кладки, а в порах кладки утворюються кристалогідрати солей, які в подальшому виступають на поверхню. Утворення кристалогідратів у середині супроводжується значним збільшенням їх об'єму, що часто призводить до розриву стінок пop цегли. Частинки зруйнованої всередині цегли виносяться назовні з кристалогідратами і призводять до руйнування кладки. В подальшому в утворені мікротріщини може проникнути вода і при замерзанні викликати додаткове руйнування. Висоли можуть утворюватись не тільки в процесі експлуатації, але й в процесі зберігання.

 

Причиною утворення "висолів" може бути:

 

  • наявність водорозчинних солей в елементах;
  • зберігання на відкритих площадках без захисту від дії вологи;
  • використання для кладочних розчинів шлакопортландцементу і води зі значним вмістом водорозчинних солей;
  • використання різних пластифікаторів, прискорювачів твердіння розчинів, що містять водорозчинні солі;
  • використання при будівництві протиморозних добавок: поташа, хлорида кальцію, нітритів, нітратів та ін.;
  • yтворення солей в результаті хімічної корозії шляхом взаємодії самого будівельного матеріалу з дощовою водою, яка має кислу реакцію;
  • капілярне втягування грунтових вод.

 

Висоли на кладці, що не містить водорозчинних солей, утворюються внаслідок виділення водорозчинних солей, які є в будівельних розчинах, а також в результаті атмосферної корозії, різних забруднень біологічного походження.


У великих містах або поблизу промислових підприємств та автодорожних шляхів забруднена атмосфера містить гази, які утворюють при підвищеній вологості повітря шкідливі речовини, наприклад, сірчану кислоту, яка в реакції з гідрооксидом кальцію з розчину утворює кристалічний гіпс, який теж може виступати у вигляді нальоту на поверхні кладки. Особливо впливає на утворення висолів вид і якість цементу в складі цементно-піщаного розчину.

 


 
 
 Продукція     |     Про компанію     |     Виробництво     |     Прайс     |     Галерея     |     Послуги     |     Контакти
 
 
Copyright © 2009-2018
Моноліт-Брук™, компанія.
Всі права захищено.
 Розроблено в
Студії COM.CV.UA