Головна

/

Блог

/

Яка тротуарна плитка краще
Яка тротуарна плитка краще

Яка тротуарна плитка краще

8 березня 2021
Фото

Всім доводилося бачити тротуари, пішохідні зони, мощені штучним матеріалом – плиткою, бруківкою. Але не всі чітко уявляють, чим відрізняються бруківка та тротуарна плитка, як класти цей матеріал, а головне, який з безлічі різновидів краще вибрати.

Умови експлуатації тротуарної плитки

Одна з найважливіших характеристик плитки – товщина, яка повинна відповідати умовам експлуатації. За цим критерієм тротуарна плитка ділиться на 4 групи:

 • товщина 40 мм – для прибудинкових територій, пішохідних і велосипедних доріжок, тротуарів, зон з пропускною здатністю до 1000 пішоходів в день;
 • 60 мм – для тротуарів, паркових доріжок, площ і майданчиків, ділянок з малою інтенсивністю руху легкового транспорту вагою до 3,5 тонн і автостоянок;
 • 80-100 мм – для об'єктів з інтенсивним рухом автотранспорту, в тому числі вагою понад 3,5 тонн (автомагістралей, зупинок громадського транспорту, стоянок вантажного транспорту, АЗС). Для плитки цієї категорії крім товщини важлива зубчаста, криволінійна форма бічних сторін, яка допомагає протистояти зсувам;
 • 120 мм – для доків, портів, аеропортів, промислових зон та інших об'єктів з інтенсивним рухом важкого транспорту.

Крім вірного вибору плитки важливий грамотний розрахунок і правильне облаштування основи для її укладання.

Відмінності тротуарної плитки та бруківки

Багато хто вважає, що це одне й те саме, але насправді між цими матеріалами є ряд відмінностей.

 БруківкаТротуарна плитка
Особливості геометріїВеликий внутрішній об'єм, товщинаПлоскі вироби з великою площею поверхні
Товщина, мм80-10040-80
Відношення довжини до товщиниНе більше 4Не менше 4
ФормаПрямокутник, квадратРізноманітна, є вироби складної геометрії
Матеріал, технологія виробництваКам'яна, клінкерна, бетонна (переважно вібропресована)Кам'яна, клінкерна, бетонна (вібропресована та вібролита), композитна, гумова
НавантаженняВисокеЛегке, середнє

Матеріал виготовлення тротуарної плитки

Перелік матеріалів, які використовують для виготовлення тротуарної плитки, досить широкий, від складу та технології виробництва залежать експлуатаційні характеристики, сфера застосування, ціна.

Натуральний камінь

Плитка з каменю (граніту, мармуру, пісковика) найміцніша, довговічна, відрізняється максимальною зносостійкістю та морозостійкістю, виглядає благородно. Через складність обробки каменю практично вся плитка з нього прямокутна або квадратна, перелік стандартних розмірів обмежений. Усі поверхні кам'яної плитки можуть бути гладкими, відшліфованими (пиляними) або грубими, нерівними (колотими), також випускається плитка з гладкими бічними гранями та колотою верхньої. Через високу вартість кам'яна бруківка не така затребувана, як більш бюджетні аналоги, це елітний матеріал.

Фото

Бетонна плитка

Найпоширеніший різновид сучасної тротуарної плитки та бруківки, матеріал з хорошим співвідношенням ціни й експлуатаційних характеристик. З бетону виготовляється плитка різноманітної форми та кольорів. Основні різновиди бетонної тротуарної плитки:

 • вібропресована, з шорсткою поверхнею, міцна, морозостійка, витримує значні навантаження;
 • вібролита, за рахунок простоти виробничого процесу коштує дешевше, відрізняється високою декоративною привабливістю (насичений колір, гладка глянцева поверхня), але за експлуатаційними характеристиками поступається вібропресованій, на високі навантаження не розрахована.

Клінкерна плитка

Виготовляється з тугоплавкої глини, заготовки потрібної форми сушаться й обпалюються при високій температурі. За міцністю клінкер наближається до натурального каменю, стійкий до стирання, відрізняється мінімальним водопоглинанням і високою морозостійкістю. За рахунок високої міцності клінкерної плитки її товщина менше бетонної (до 42 мм для пішохідних зон, 45-100 мм для під'їзних шляхів і стоянок автотранспорту). В основному така плитка випускається у формі цегли, може бути різних відтінків червоного, коричневого кольору, жовтою та майже чорною. За ціною дешевша кам'яної, але дорожча бетонної.

Інші види

Крім цього, існують такі види тротуарної плитки:

 • гумова, з високими амортизуючими здібностями, використовується переважно на дитячих і спортивних майданчиках;
 • полімернопіщана (композитна), більш морозостійка та довговічна, ніж бетонна, але й дорожча.

Відмінності за формою та розмірами

Стандартні, найбільш ходові розміри прямокутної та квадратної плитки (в см) – 10х10, 20х20, 10х20, 20х30, довжина фігурної плитки зазвичай досягає 20-22,5 см, до колекційний серій можуть входити елементи меншого розміру, а плитка для газонів Еко випускається у вигляді великих модулів 40х60 см. Розміри плитки повинні відповідати розмірам ділянки. Мостити велику ділянку дрібною плиткою занадто клопітно, доведеться укласти велику кількість елементів. А при використанні великої плитки на ділянці обмеженої площі буде утворюватися багато відходів, та й вигляд вийде не дуже гармонійний. Велика плитка зручніша для мощення ділянок простої форми, а дрібна – для ділянок складної геометрії, з криволінійними обрисами.

Від форми плитки залежить малюнок дорожнього покриття. Звичайну прямокутну плитку можна укласти десятками способів, а при укладанні фігурної плитки малюнок буде виходити однаковий, змінити його можна за рахунок комбінації плитки різних кольорів. Дуже цікава модульна плитка, до складу колекції може входити 3 та більше елементів різного розміру, а іноді й форми. Ці елементи можна чергувати в хаотичній послідовності або за певною системою. Щоб доріжка або майданчик виглядали дійсно ефектно, перед укладанням такої плитки бажано розробити дизайн-проект.

Поради щодо вибору

Перш ніж купити тротуарну плитку, визначтесь з розмірами та формою ділянки, яку передбачається замостити, оцініть рівень навантаження виходячи з її призначення. Зверніть увагу на стиль, кольорову гаму розташованих поруч будівель – плитка за формою, кольором, матеріалом повинна гармоніювати з навколишнім оточенням.

 • Виберіть по фото плитку потрібної форми, кольору, зверніть увагу на розміри, товщину.
 • Вивчіть технічну документацію, в якій наведені основні характеристики плитки (міцність при стисканні, морозостійкість, водопоглинання, стирання поверхні). Переконайтеся, що продукція відповідає вимогам ГОСТ.
 • Якщо є можливість особисто відвідати склад, шоурум, огляньте плитку з усіх боків, постукайте по ній, поцікавтеся, чи немає розколотого, розпиляного зразка, щоб вивчити внутрішню структуру.

Не можна сказати однозначно, яка тротуарна плитка краща, все залежить від цілей, умов експлуатації, а також від фінансових можливостей покупця. Бетонна плитка поєднує хороші технічні характеристики з доступною ціною та широтою асортименту, тому для багатьох саме вона є оптимальним вибором.

arrow_backназад до переліку

© 2009-2024, Моноліт-Брук™, компанія. Всі права захищено.

Умови продажу
Розроблено в COM.CV.UA

Оберіть
свій регіон:

Я ближче до КиєваArrowЯ ближче до Івано-ФранківськаArrow
Акція

до-50%

arrow_forward_ios