Головна

/

Продукція

/

Елементи для дорожнього будівництва

Елементи для дорожнього будівництва

Елементи для дорожнього будівництва
Фото
Бордюрarrow_forward_ios
Акція

35%

Фото
Поребрикarrow_forward_ios

Для дорожнього будівництва крім матеріалів для облаштування основи та покриття необхідні такі елементи як бордюр і поребрик (бордюрний камінь, бортовий камінь). Це вироби з натурального або штучного каменю, які витягнуті в довжину (по горизонталі) та мають невелику площу поперечного перетину. Бордюрні камені призначені для поділу зон різного призначення – пішохідної та проїжджої, зелених зон і зон мощення. Вони допомагають облагородити територію, підвищують безпеку дорожнього руху, надають доріжках, майданчикам акуратний завершений вигляд, запобігають зміщенню плитки, розмиванню ґрунту.

Особливості виробництва бордюрів і поребриків

Бордюри можуть виготовлятися:

 • з натурального каменю (граніту, кварциту), який розпилюють або розколюють на блоки потрібної форми та розміру;
 • з вібролитого бетону. Ущільнення суміші в формах здійснюється за допомогою вібрації без тиску;
 • із залізобетону. У форми з бетонним розчином занурюється каркас з арматури, набір міцності може відбуватися в природних умовах, в термокамерах з температурою до 100°С або в автоклавах з температурою вище 100°С під високим тиском.

Але найбільш поширений і затребуваний різновид бордюрів – бетонні вібропресовані.

 • Для вібропресування готується бетонна суміш з цементу, піску, гранітного щебню з низьким вмістом води. Зазвичай використовуються важкі бетони, клас залежить від призначення виробів (дорожні, тротуарні).
 • У вібропрес поміщають потрібну формоутворюючу оснастку та заповнюють піддон з формою сумішшю.
 • Ущільнення бетону та формування виробів здійснюється за рахунок вібрації та тиску пуассона.
 • Піддон з відформованими виробами переміщається в зону природної сушки або до пропарювальної камери. Камерна сушка дозволяє прискорити зміцнення бетону та поліпшити його характеристики.

Вібропресований бордюр з важкого бетону відрізняється високою міцністю та стійкістю до стирання, може витримувати навантаження на стиск понад 40 МПа/см2. Ретельне ущільнення у вібропресі обумовлює мінімальну пористість бетону, а значить, низьке водопоглинання та високу морозостійкість.

Як правильно вибрати бордюр

За призначенням бордюрні камені поділяють на 2 великі групи – дорожні та тротуарні. Бордюр дорожній купити варто, якщо необхідно розмежувати проїжджу частину та пішохідну зону. Для використання в межах пішохідної зони, розмежування тротуарів, велосипедних і садових доріжок, ділянок з різними типами покриттів краще купити поребрик (тротуарний бордюр).

Бордюр дорожній

Дорожній бордюр може піддаватися наїздам транспорту, повинен витримувати більш інтенсивні навантаження в порівнянні з тротуарним. Його особливості:

 • виготовляється з максимально міцних матеріалів – вібропресованого бетону або залізобетону класу В30 та вище, натурального каменю;
 • має значну ширину підошви, 120-180 мм;
 • розмежовує зони з відчутним перепадом висот, тому є одностороннім (перетин асиметричний);
 • не містить фарбувальних пігментів.

Габарити бортового каменю повинні відповідати призначенню автомобільної дороги, її пропускній здатності. Дорожні бордюри поділяють на власне дорожні (для міських доріг і вулиць місцевого значення, проїздів) і магістральні (для вулиць загальноміського та районного значення). Останні відрізняються максимальними габаритами – ширина 180 мм, висота 300 мм і більше.

Крім габаритів бордюрні камені розрізняються формою перетину. Найпоширеніший різновид дорожніх бордюрних каменів – рядові (БР). Рівна, гладка сторона бортового каменю прилягає до краю тротуару, а сторона зі скосом, заокругленим верхнім кутом звернена до проїжджої частини. На окремих ділянках дороги встановлюються елементи особливого перетину – виїзні (ліві та праві), з розширенням, переривчастим розширенням, з лотком, камені-апарель для плавного сполучення пішохідної та проїзної частини, зручності руху велосипедів, колясок. Крім прямолінійних випускаються радіусні бордюри з різним радіусом заокруглення для кільцевих, криволінійних доріг. Для правильного вибору таких елементів потрібні професійні знання в сфері дорожнього будівництва.

Бордюр тротуарний

Поребрик розрахований на помірні навантаження, тому допустимо його виготовлення з бетону класу в 22,5 і вище, застосування технології вібролиття. Від дорожніх бордюрів він відрізняється меншою шириною (50-80 мм), висота зазвичай не перевищує 250 мм. Зменшені габарити обумовлюють більш доступну вартість і легку вагу. Бордюр тротуарний зазвичай двосторонній, строго прямокутного перетину або з легким заокругленням, скосом верхнього кута (кутів). Такі вироби призначені для поділу зон з однаковим рівнем поверхонь або мінімальним перепадом висот.

Поребрик садовий є різновидом тротуарного, застосовується для оформлення газонів, клумб, ділянок навколо дерев, розмежування ґрунтових і мощених доріжок. Він має особливу форму, елементи короткі, зручні для укладання по межах криволінійних ділянок будь-якого радіусу. Ще одне рішення для круглих клумб – криволінійні (радіусні) поребрики, але вони не є універсальними, вимагають точного підбору з урахуванням градуса кривизни.

При виготовленні бетонних виробів можливе застосування барвників, так що можна купити бордюр для тротуарної плитки, який буде гармоніювати з нею за кольором.

Купити бордюр за вигідною ціною

Компанія «Моноліт-Брук» пропонує бетонні бордюри та поребрики власного виробництва. Виробництво за технологією вібропресування й особливості складу (бетон класу В 35) обумовлюють міцність, довговічність, зносостійкість і морозостійкість виробів. А застосування економічного високопродуктивного обладнання дозволяє знизити собівартість продукції. У нас можна купити бордюр бетонний без переплат посередникам, замовити доставку зі складу в Київській або Івано-Франківській області в будь-яку точку України.

Часті питання

❓ Різниця між бордюром та поребриком?

В основному відмінність у місці встановлення - бордюр від поребрика відрізняється тим, що встановлюється таким чином, що він не піднімається над рівнем мощення, а йде врівень з бруківкою. Бордюр відокремлюють дві зони мощення, але на відміну від поребрика бордюр не заважає людям вільно переміщатися між двома зонами - прикладом цього служить пішохідний перехід через проїжджу частину.

❓ Ціна бордюру за метр?

У нашому магазині Monolit-Bruk вартість одного бордюру складає 180 гривень. Дізнатись більше

© 2009-2024, Моноліт-Брук™, компанія. Всі права захищено.

Умови продажу
Розроблено в COM.CV.UA

Оберіть
свій регіон:

Я ближче до КиєваArrowЯ ближче до Івано-ФранківськаArrow
Акція

до-50%

arrow_forward_ios